© 2015 by Untamed Productions Proudly created with Wix.com

 

Each participant inscribes in to a group that he follows through one week. Your schedule is the same every day, with the teachers that are assigned to your group. If you wish to inscribe for more than one week, from this year on you may change the groups from one week to the other but only if chosen upon your online inscription, later no more changes or switches are possible, so check the schedules on this page and choose wisely...

Jumping between the groups throughout the festival is not allowed!
 

Week 1

 

15.7-20.7

GROUP

GROUP A

GROUP B

GROUP C

GROUP D

08.00-09.00

Gaga Class

09.30-11.30

Francisco Cordova

Thi-Mai Nguyen

Jose Agudo

Cruz Isael Mata

14.00-15.30

12.00-14.00

Lunch

Francisco Cordova

Thi-Mai Nguyen

Jose Agudo

Cruz Isael Mata

15.30-17.30

Jose Agudo

Cruz Isael Mata

Francisco Cordova

Thi-Mai Nguyen

17.45-19.15

Extra Class*

20.00-22.00

Dinner

TIME

*Extra Class: every day (except for Wednesday ) we provide two extra classes like Jiu jitsu, Capoeira, Frevo, Forró, Zouk, Afro, Urban Fusion, Massage,

 open to all participants from all groups

 

Week 2

22.7-27.7

TIME

GROUP

GROUP A

GROUP B

GROUP C

GROUP D

08.00-09.00

Yoga

09.30-11.30

Inaki Azpillga

Rakesh Sukesh

Akira Yoshida

Piny

14.00-15.30

12.00-14.00

Lunch

Inaki Azpillga

Rakesh Sukesh

Akira Yoshida

Piny

15.30-17.30

Akira Yoshida

Piny

Inaki Azpillga

Rakesh Sukesh

17.45-19.15

Extra Class*

20.00-22.00

Dinner

*Extra Class: every day (except for Wednesday ) we provide two extra classes like Jiu jitsu, Capoeira, Frevo, Forró, Zouk, Afro, Urban Fusion, Massage,

 open to all participants from all groups

 

Week 3

29.7-3.8

GROUP

GROUP A

GROUP B

GROUP C

GROUP D

08.00-09.00

Chi Kung

09.30-11.30

Luke Jessop

Vittoria De Ferrari

Martin Kilvady

Alexandros A. - Greco

12.00-14.00

Luke Jessop

Alexandros A. - Greco

Vittoria De Ferrari

Martin Kilvady

14.00-15.30

Lunch

15.30-17.30

Martin Kilvady

Luke Jessop

Vittoria De Ferrari

Alexandros A. - Greco

17.45-19.15

Extra Class*

20.00-22.00

Dinner

TIME

*Extra Class: every day (except for Wednesday ) we provide two extra classes like Jiu jitsu, Capoeira, Frevo, Forró, Zouk, Afro, Urban Fusion, Massage,

 open to all participants from all groups

Photo by Ricardo Teixeira on Unsplash